Odveta Jančurovi aneb jak ČT překračuje hranice veřejnoprávnosti

Repro: ČT

V pátečním pořadu Události, komentáře se Česká televize aktivně zapojila do politického boje. V rámci pořadu zazněla, mimo jiného, informace o akci majitele firmy Student Agency, který nechal zveřejnit na svých autobusech telefonní čísla na politiky Bohuslava Sobotku a Milana Chovance jako reakci na skandální situaci kolem tzv. „reformy“ policie.

Oproti všem ostatním médiím, které o této záležitosti také informovaly, ale zašla Česká televize dále, když redaktor p. Dolanský zveřejnil jako „odvetu“ telefonní číslo na p. Jančuru s tím, že když mu mají lidé psát, mohou mu nyní i zavolat…

Jedná se samozřejmě o bezprecedentní zásah do soukromí Radima Jančury. Jak totiž již před časem konstatoval soud, vrcholní politici jsou veřejné osoby a z titulu své funkce musí strpět takovéto zásahy do soukromí, zatímco pan Jančura veřejnou osobou (v této souvislosti) není.

I když číslo pochází z veřejných zdrojů, veřejnoprávnímu médiu nepřísluší, aby se aktivně zapojovalo do takovýchto „půtek“ či „přestřelek“, ale má pouze informovat, popř. maximálně komentovat to, co se stalo.

Tendence České televize a jejich některých redaktorů zpravodajství o překračování statutu veřejnoprávního média lze pozorovat již delší dobu. Máme tady ale kontrolní orgány, jako je Rada České televize nebo popř. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, které by měly v takovýchto případech zakročit a zjednat nápravu.

Odkaz na videozáznam vystoupení redaktora Dolanského: http://goo.gl/JZvPii

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň

6 Komentářů k "Odveta Jančurovi aneb jak ČT překračuje hranice veřejnoprávnosti"

  1. ČT je politicky korektní médium v duchu merkelovských uzancí, které jsou především vyjádřením morální zvrácenosti. Jde o faktické mainstreamové médium.

  2. Barbora Němcová | 19.6.2016 z 14:03 | Odpovědět

    Soudruzi v ČT plní zadání. Jen ve zcela výjimečných případech tomu bylo v tomto ústavu jinak.

  3. Dokud budeme instituci ČT stále platit dobrovolně poplatky, zřejmě se v jejich chování nic nezmění.

  4. Zdravim ,ti tri komici jsou k nezplaceni , kdyz je posloucham tak slysim predni strany STOPODS 007 a hlavne hosty z USA jak p.D je komentuje lehce a mile ale nase tvrde macka do dury pa lidi .

  5. Dolanský je kokot, to se ví už dlouho a ČT se profiluje jako mimořádně štvavá stanice, která se snaží dělat politiku

  6. česká tv je asi tak verejnoprávna ako rádio Jerevan alebo tv Schapiro.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*