DEMONSTRACE: Polovina Francouzů již Macrona nechce

Francouzský prezident Emmanuel Macron; Foto: Copyleft, Wikimedia Commons

Po ročním působení Emmanuela Macrona na pozici francouzského prezidenta jej již polovina Francouzů odmítá. Ukazují to nejnovější průzkumy veřejného mínění.

Včera proběhly ve Francii další masové demonstrace proti Macronově politice, kterých se zúčastnily desetitisíce lidí po celé zemi. Hnutí Nepodrobená Francie, které demonstraci podpořilo, na Twitteru hovořilo o 160 000 účastnících. Demonstrovali proti reformám, které straní firmám a lidem s nadprůměrnými příjmy.

Mezi účastníky demonstrace byli studenti a zástupci železničářů, kteří v posledních týdnech opakovaně stávkovali. O své výsady bojují např. zaměstnanci státních železnic, potíže má i letecká společnost Air France, jejíž pracovníci usilují stávkami o zvýšení platů. Macron vyhnal do ulic k protestům i důchodce přinucené platit vyšší nemocenské pojištění.

-rh-

1 Komentář k "DEMONSTRACE: Polovina Francouzů již Macrona nechce"

  1. Martin Rubáš | 7.5.2018 z 7:53 | Odpovědět

    Francúzko je katastrofa a kvůli demografii sa bezpečnostná situácia bude iba zhoršovať, jak bude pribúdať moslimov. Už teraz je na uliciach polovica Francúzksej armády. časom tam bude vojna ako v Libanone alebo na balkáne.
    http://www.epshark.cz/clanek/154/francouzska-islamska-svetova-valka

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*