FAKTA: „Syrská organizace pro lidská práva“ má pouze jednoho pracovníka

Rami Abdul Rahman, "ředitel" a jediný člen organizace SOHR; Foto: Facebook

Při zprávách o válce v Sýrii západní média často citují stanoviska organizace honosně nazvané „Syrská organizace pro lidská práva“ (SOHR). Tato organizace má však pouze jednoho člena – britského obchodníka Rami Abdula Rahmana.

Historie

Organizace byla založena v květnu 2006, se sídlem ve Velké Británii jako informační kancelář, jejichž deklarovaným cílem je dokumentovat porušování lidských práv v Sýrii ; od roku 2011 se zaměřuje na syrskou občanskou válku. Od počátku války je často citována hlavními západními zpravodajskými agenturami ohledně každodenních počtu úmrtí na všech stranách konfliktu a zejména civilistů zabitých při leteckých útocích v Sýrii. SOHR vystupuje na straně povstalců a islamistů proti legální vládě prezidenta Bašára Asada.

Organizace

SOHR založil a jediným jejím členem/pracovníkem je jistý Rami Abdul Rahman. Kancelář organizace má ve svém domě v Coventry. Abdul Rahman je syrský Sunnit, který vlastní obchod s oděvy. V rozhovoru pro Reuters v prosinci roku 2011 Rahman prohlásil, že s organizací spolupracuje v Sýrii údajně až 200 lidí.

Podpora Západu

V roce 2013 New York Times oznámily, že Rami Abdul Rahman získal dotace od Evropské unie a jedné další nejmenované evropské země. Britská organizace pro analýzu médií MediaLens uvedla, že „Spojené království financovalo projekt ve výši 194.769,60 liber (přes 5,5 mil. Kč), v rámci kterého bylo poskytnuto SOHR komunikační zařízení a kamery.“

Zdroj: Wikipedia.org

-rh-

1 Komentář k "FAKTA: „Syrská organizace pro lidská práva“ má pouze jednoho pracovníka"

  1. Martin Rubáš | 17.9.2018 z 9:07 | Odpovědět

    USA by konečně měli nechat Sýrii na pokoji. Podporují tam jenom ISIS a jiné teroristy a páchají škodu. Je čas odejít!
    http://www.epshark.cz/clanek/962/nemohli-by-konecne-usa-nechat-syrii-na-pokoji

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*