KOMENTÁŘ: Američtí jestřábové si nepřejí zlepšení vztahů s Ruskem

Americký senátor John McCain, jeden z předních odpůrců Ruska; Foto: Dan Bennett, Wikimedia Commons

V posledních hodinách byla obnovena kauza otrav bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Spojené státy obvinily Rusko ze spáchání tohoto činu a ohlásily nové sankce.

Naděje na zlepšení vztahů

Ještě to není ani měsíc, kdy dala schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem celému světu naději na snížení napětí v mezinárodních vztazích, zejména ve vztazích mezi USA a Ruskem.

Na vstřícné signály Donalda Trumpa vůči Rusku však reagovaly podrážděně konzervativní kruhy v americké administrativě. Zlepšení americko-ruských vztahů není evidentně v jejich zájmu. Proto také opět eskalovalo v USA vyšetřování údajného ovlivňování amerických prezidentských voleb ze strany Ruska.

Případ Skripalových jako nová záminka pro sankce

Načasování oznámení amerických úřadů o tom, že údajně mají důkazy (i když je dosud nezveřejnili) o pravdivosti britského obvinění vůči Rusku v kauze Skripalových, je evidentní.

Američtí jestřábové potřebují opět zhoršit už tak špatné vztahy s Ruskem, aby mohli zdůvodnit extrémní navýšení rozpočtových výdajů na zbrojení s poukazem na smyšlenou ruskou hrozbu.

-rh-

Vložte komentář jako první k "KOMENTÁŘ: Američtí jestřábové si nepřejí zlepšení vztahů s Ruskem"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*