Němci vidí Trumpa jako větší hrozbu pro svět než Putina

Americký prezident Donald Trump; Foto: Voice of America, Wikimedia Commons

Většina Němců věří, že kroky prezidenta Spojených států Donalda Trumpa představují hrozbu pro mír, na rozdíl od politiky ruského prezidenta Vladimira Putina. Vyplynulo to z průzkumu veřejného mínění, který si zadala u agentury YouGov německá tisková agentura DPA.

Podle průzkumu se 64% respondentů domnívá, že Trump ohrožuje zachování míru. Pouze 16% respondentů vidí takovou hrozbu v krocích ruského prezidenta.

Putin kompetentnějším politikem

Kromě toho, jak ukazují výsledky průzkumu, Němci více sympatizují s Putinem a považují jej za kompetentnějšího a vlivnějšího politika, když 36% respondentů uvedlo, že sympatizují s ruským prezidentem, zatímco s Trumpem pouze 6%. Více než polovina respondentů (56%) považuje Putina za kompetentního, zatímco pouze 5% uvedlo takovou charakteristiku americkému prezidentovi. Rovněž 43% uvedlo, že považují Putina za vlivného politika, jen 25% u Trumpa.

Prezidenti Ruska a Spojených států se chystají setkat 16. července v Helsinkách. Kreml oznámil, že Vladimír Putin a Donald Trump hodlají diskutovat o perspektivách rozvoje bilaterálních vztahů a aktuálních otázkách na mezinárodním poli.

-rh-

 

Vložte komentář jako první k "Němci vidí Trumpa jako větší hrozbu pro svět než Putina"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*