PARANOIA: Ruští komici si vystřelili z britského ministra. „Stojí za tím Kreml“, tvrdí Britové

Ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson; Foto: John Hemming, Wikimedia Commons

Dvojice ruských komiků Alexej Stoljarov a Vladimir Kuzněcov, známá pod pseudonymy Vovan a Lexus, zavolala britskému ministrovi zahraničí Borisi Johnsonovi a vydávala se za nového arménského premiéra Pašinjana, jenž „žádal rady“, jak na Vladimira Putina.

Chtěl také informace o kauze Salisbury. Johnson s komiky plných 18 minut konverzoval, ač hovor nečekal. „Pašinjanovi“ sliboval „detaily důkazů“ kauzy Skripal a nechal si lichotit za „své verše“ – na adresu tureckého prezidenta Erdogana totiž zplodil velmi urážlivé rýmy.

Podezření pojal Johnson až ve chvíli, kdy se jej šprýmař snažil přesvědčit, že Kreml financuje šéfa labouristů Jeremyho Corbyna. S telefonem však praštil, až když mu „Pašinjan“ oznámil, že byl otráven ukrajinský prezident Porošenko, jehož prý zachránil „Opochměl“, tedy ruský „vyprošťovák“ z kocoviny.

Trapná britská reakce

Takové žerty jsou celosvětově celkem běžné. Padají jim „za oběť“ známé osobnosti jako herci, zpěváci a politici. Pokud ale světová veřejnost čekala, že se ministr Johnson nad tím, že se nechal nachytat, pouze pousměje, mýlila se.

Oficiální britská místa ale asi trpí stihomamem když uvedla, že za vtipem má stát ruská administrativa. „Je to zoufalý pokus Kremlu zachránit čest ztracenou po útoku na Skripalovy. Je tragické, když se velmoc sníží k tak špatným vtipům,“ sdělilo Johnsonovo ministerstvo.

-rh-

Vložte komentář jako první k "PARANOIA: Ruští komici si vystřelili z britského ministra. „Stojí za tím Kreml“, tvrdí Britové"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*