Spojené státy plánují snížit vojenskou pomoc Ukrajině

Ukrajinská armáda v Mariupolu; Foto: Graham William Phillips, Wikimedia Commons

Americká Sněmovna reprezentantů schválila vojenský rozpočet na rok 2017 ve výši 602 miliard dolarů. V rámci toho dochází překvapivě k razantnímu snížení vojenské pomoci současnému ukrajinskému režimu z 250 milionů dolarů v letošním roce na plánovaných 150 milionů dolarů v příštím roce.

Dokument byl podpořen 277 zákonodárci, 147 hlasovalo proti. Do konce května by mělo proběhnout hlasování o novém rozpočtu také v Senátu.

Dle vojenských a politických analytiků je důvodem razantního snížení vojenské pomoci pokračující rozklad ukrajinského státu pod vedením oligarchické kliky v čele s prezidentem Porošenkem.

Většina finanční pomoci poskytnuté ze strany USA Ukrajině po převratu v roce 2014 se totiž ztratila, resp. byla rozkradena v nepřehledné korupční síti, která na Ukrajině pronikla do všech součástí života společnosti.

Nyní tedy dochází trpělivost i hlavnímu donátorovi, Spojeným státům. K této situaci dochází nedlouho potom, kdy prezident Porošenko prohlásil, že ukrajinská armáda je údajně jedna z nejlepších v Evropě.

-rh-

2 Komentáře k "Spojené státy plánují snížit vojenskou pomoc Ukrajině"

  1. Ukrajině chybí zdravý rozum

  2. Bečkovský jiří | 22.5.2016 z 21:30 | Odpovědět

    Protože byli zvyklí že jim někdo diktoval( Rusko) ..to skončil,,tet´ si hledají vlastní cestu, kterou jim komplikuje západ ..

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*