The Guardian: Počet zabitých policií v USA v tomto roce dosáhl už 1000

Americká policie; Foto: Matti Blume (MB-one)

Britský list The Guardian se zamýšlí nad tím, že po střelbě v Oaklandu minulý víkend dosáhl počet osob zabitých policií v USA v tomto roce již 1000…

Jak píše ve svém článku dále britský deník, „policisté zahájili střelbu na muže držícího zbraň v neděli večer, když se pohyboval směrem k nim, aby odstranil ze silnice auta použitá pro tzv. sideshow“. Jak policisté později zjistili, jednalo se o repliku zbraně.

„Nedělní incident byl již 883. smrtelným použitím zbraně americkými policisty v tomto roce. Dalších 47 lidí zemřelo na následky šoku po použití taseru, 33 lidí bylo sraženo policejními vozidly, 36 lidí bylo zavražděno ve vazbě a jeden člověk byl zabit ranou do hlavy při hádce s policistou“, pokračuje The Guardian.

„Nejméně 20% (198) ze zabitých osob bylo neozbrojeno, u dalších 59 smrtí existují pochybnosti. Pokud se týká černochů, procento neozbrojených dosahuje až 32%“, uzavírá list.

The Guardian také zveřejnil příběhy lidí zabitých americkými policisty a sestavil interaktivní mapu, kde je možno najít místa smrtelných incidentů.

RH

Vložte komentář jako první k "The Guardian: Počet zabitých policií v USA v tomto roce dosáhl už 1000"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*