V Turecku byl zatčen vrah ruského pilota

Bombardér SU-24 ruského letectva; Foto: US Army

Policie zatkla v Izmiru Alparslana Celika, který se již dříve přiznal v tisku k odpovědnosti za vraždu ruského pilota Su-24M, loni v listopadu sestřeleného tureckým letectvem v Sýrii.

Jak uvádí turecká tisková agentura „Dogan“, Celik spolu s 14 dalšími podezřelými byli zatčeni v restauraci v Izmiru. Oficiální mluvčí Ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová prohlásila, že Moskva si ověří informace o zadržení vraha a vyjádří se k nim později.

Tento krok tureckého režimu je mezinárodními pozorovateli dáván do souvislosti s úpornou snahou prezidenta Erdogana o obnovení vztahů s Ruskem.

Ruský letoun Su-24, který se účastnil vojenských akcí v Sýrii, byl sestřelen tureckou stíhačkou F-16 24. listopadu 2015. Turecko obvinilo ruské letadlo z narušení vzdušného prostoru země.

V reakci na to ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že Su-24M byl na obloze nad Sýrií, a hranice narušilo turecké letadlo. Posádce sestřeleného bombardéru se podařilo se katapultovat, ale velitel Oleg Peshkov byl zabit střelbou Celika a dalších tureckých teroristů ze země.

-rh-

 

3 Komentáře k "V Turecku byl zatčen vrah ruského pilota"

  1. Škoda mladého života,tu bestii bych popravila zastřelit katapultovaného pilota je válečný zločin.

  2. Škoda mladého života,ty bestie co ho zavraždili bych popravila.zastřelit katapultovaného pilota je válečný zločin.

  3. Stanislav Nikl | 4.4.2016 z 8:56 | Odpovědět

    Proboha jací turečtí teroristé?? Což to nejsou jednotky jednoznačně podporované oficiálními tureckými místy??

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*