VOLBY: Udělají Piráti z Prahy drogové město?

Ilustrační foto: pixabay.com

„Dokážu si představit, že by si člověk pod nějakým systémem státní kontroly mohl v lékárně ten čistý heroin za určitých podmínek koupit“, prohlásil v roce 2014 předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v rozhovoru pro server „Legalizace“ (odkaz viz ZDE).

Alkohol nebezpečnější než heroin?

„Já jsem minimálně v té rétorice radikál. A já jsem říkal, a zní to fakt ostře, že jestli je alkohol společensky nebezpečnější než herák, což podle statistik je, tak buďto legalizujte herák, nebo zakažte chlast. To je podle mě velmi racionální přístup“, prohlásil dále Bartoš.

„Takže lepší je to nastřelit až do toho extrému, že budeme prodávat heroin, a pak se teda můžeme aspoň domluvit na tom, že klasifikace omamných a psychotropních látek je zkrátka nesmysl a že by o tom měli rozhodovat odborníci, a ne politici“, dodal na téma legalizace drog Bartoš.

Ilustrační foto: pixabay.com

Legalizace drog jako program

Piráti jsou svým kladným vztahem k omamným látkám známí. Zlehčují jejich nebezpečí a podnikají dlouhodobě kroky k jejich legalizaci. Jen nedávno navrhli Piráti v rámci novely zákona o návykových látkách legalizaci až 5 rostlin marihuany pro vlastní potřebu (viz např. ZDE).

Jejich „strategií“, jak s oblibou říkají, je legalizovat užívání drog postupně. Nejdříve přesvědčit společnost o tom, že marihuana není škodlivější než cigarety, později že i užívání tvrdých drog je v dnešní době nezbytné.

„Když si vezmu, v jakém stresu lidi žijou v práci, tak si myslím, že na toho jointa by měl mít každý nárok, pokud teda není schizofrenik. Dát si to brko je prostě léčba po práci, kde do tebe celý den hučí meeting, briefing, brainstorming. Buď si dáš tři pivka, nebo si dáš jointa, že jo? A řekneš si: Ty vole, až zítra od osmi hodin, mám klídek. A na to nepotřebuješ mít papír od doktora, to je prostě jasný, že když honíš autobusy a schůzky, že jsi večer úplně vyflusanej.“, prohlásil předseda Pirátů Bartoš v již zmíněném rozhovoru pro server „Legalizace“.

-rh-

2 Komentáře k "VOLBY: Udělají Piráti z Prahy drogové město?"

  1. A co ten článek vlastně říká? Nic. To, že má Ivan Bartoš pravdu, byť to říká takto, dokazují stovky odborných studií. Mnohem horší na celé drogové politice je zneužívání tohoto tématu politiky, a to včetně Pirátů. Udělali z toho sami politický marketing, oblbují jako prolhaný obchodník své vlastní voliče 5 kytkama a vědí dobře důkazně od roku 2012 (nejen Bartoš), že trestní předpis je v této věci nevymahatelný. Evropská drogová politika stojí (dle strategických materiálů a národních politik) na čtyřech pilířích. Jedním z nich je minimalizace rizik. Harm reduction. HR. Vlastně je to ten zcela nejdůležitější princip, protože eliminuje největší zvěrstva, která každá prohibice plodí. Psát zde o sebevraždách nemocných v důsledku nedostupnosti léčebného konopí, nebo o vědomém týrání těch, kterým je upíráno, asi nemá valného smyslu, sytý hladovému nevěří. V posledku jedinou nadějí jsou novináři, kteří by poctivě dokládali důkazy justiční korupce a kartelu s trestní exekutivou, lhostejnost odpovědných to řešit. Bohužel od roku 2008, kdy jsme výzkum Konopí je lék zveřejnili, se nenašel jediný novinář, který by do toho šel a manekýny v talárech dostal kam patří- do vězení. Za vědomou justiční lež, že konopí je prekurzor, aby trestní spory o nevymahatelný předpis nesměl soudit jediný k tomu oprávněný soud, Soudní dvůr v Lucembursku. Kdo o tomto Augiášově chlévě chce vědět více, stačí http://www.konopijelek.cz sekce Dokumenty a studie. Podívat se na tváře zkorumpované elity české justice a exekutivy můžete na http://constitutional-court.blogspot.com/
    Chápu, že pojídání chlebíčků na tiskovkách je pro novináře zajímavější, nicméně jsou -li tři piliře demokracie nefunkční, mohou to změnit jen a jen novináři. Cenzura škodí všem.

  2. Jojo plne s panem Bartosem souhlasim.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*