VOLTE DRAHOŠE! Bude držet hubu a krok!

Jiří Drahoš; Foto: Jirka DI, Wikimedia Commons

Je tu finále prezidentské volby a s ním pro mnoho ještě stále nerozhodnutých voličů otázka koho zvolit…?

Bude Jiří Drahoš skutečná změna?

Jedním z hlavních hesel na podporu Jiřího Drahoše je změna. Staví na nespokojenosti části občanů s některými činy stávajícího prezidenta. Bude však volba profesora Drahoše vytouženou změnou?

Změny jsou různé, k lepšímu i k horšímu. Drahoš je vědecký intelektuál dosud politikou nepolíbený. V rámci svého působení na pozici prezidenta se bude muset opírat o rady řady lidí z jeho okolí.

Drahošovo okolí je však velmi kontroverzní, když si uvědomíme, kdo z politické scény mu vyjádřil podporu. Jde o vesměs pravicové strany v čele s TOP09 a nechvalně známým Miroslavem Kalouskem.

Je evidentní, že politicky nezkušeného Drahoše budou tito lidé silně ovlivňovat a manipulovat s ním ve prospěch zájmů jejich a jim spřízněných ekonomických kruhů.

Bude Drahoš aktivní prezident s vlastními názory?

Bohužel ne, neboť již mnohokrát deklaroval, že hodlá ve všech záležitostech postupovat podle zavedených zvyklostí a pravidel. Můžeme tedy od něj čekat, že bude tzv. „kladečem věnců“, který bude souhlasit se vším, o čem ho přesvědčí jeho poradci.

Bude to konformní prezident bez vlastních názorů, který sice nikoho nikdy neurazí, ale také nikdy nepřijde s vlastním nápadem a nikoho nenadchne. Drahoš bude nudný prezident.

Je lepší beznázorový „slušňák“ a nebo kontroverzní „buřič“?

Nejvýznamnější osobnosti historie byly vždy kontroverzní. Právě tím, že vybočovaly ze zavedených pravidel a provokovaly tím společnost, podařilo se jim upozornit na mnohé problémy a motivovat lidi k jejich řešení.

Člověk typu „slušňák“, tzn. někdo, komu není skoro co vytknout, ale který je pasivní a konzervativní se hodí možná do diplomatických služeb, ale ne na vrcholné politické posty. Skutečná politika vyžaduje ostře profilované osobnosti s jasnými názory, které se nebojí tyto své názory jak prezentovat, tak prosazovat.

Pokud tedy chceme nudu v ČR, volme Jiřího Drahoše!

-rh-

4 Komentáře k "VOLTE DRAHOŠE! Bude držet hubu a krok!"

  1. Nevolím vás,jste suchar,neúpřímný pohled a zlobu v očích a nejste špýmař a veselý člověk a když se usmíváte,tak děsně jízlivě….a je nás mnoho…..

  2. Když už se někdy povede že někoho naštvu tak že mě pošle do pr…., tak je mi milejší že mi to řekne přímo, než aby mě korektně na tu cestu připravoval tak že se na ní budu vlastně těšit. Z tohoto důvodu nebude pan Drahoš mým favoritem.

  3. Fandime celá rodina panu Drahosovi. Je chytrý, slušný. A Jé na čase změna.

  4. Zackova Kveta | 26.1.2018 z 18:41 | Odpovědět

    P.Drahos se do politiky nehodi nebylo by to k lepsimu,ale horsimu

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*